Martin prezentuje limitowane gitary sygnowane przez Johna Mayera

Martin prezentuje limitowane gitary sygnowane przez Johna Mayera

29 sierpnia 2023 0 przez GitaraAkustyczna.pl

Z okazji przypadającej w tym roku 20. rocznicy premiery pierwszej w ofercie firmy C.F. Martin & Co. gitary sygnowanej przez Johna Mayera, zaprezentowano dwa limitowane instrumenty mające uświetnić ten jubileusz.

Aby uhonorować 20-lecie modelu OM-28JM, firma Martin ponownie połączyła siły ze słynnym muzykiem, a owocami jego współpracy z lutnikami z firmowego Custom Shopu są modele OM-45 John Mayer 20th Anniversary oraz OMJM John Mayer 20th Anniversary, które będą dostępne wyłącznie w tym roku. Oba instrumenty charakteryzują się pudłem w rozmiarze 000-14 Fret o płycie wierzchniej ze świerku Engelmanna wyróżniającej się wykończeniem Platinum Gray Burst. Boki i płyty dolne w każdym z modeli zostały zrobione z palisandru, ich szyjki są mahoniowe, a podstrunnice i mostki wykonano z hebanu. Menzura tych jubileuszowych gitar wynosi 25.4 cala.

Modele OM-45 John Mayer 20th Anniversary oraz OMJM John Mayer 20th Anniversary różnią się od siebie m.in. materiałem użytym co wykonania pickguardu i nakładki na wierzch główki. Odmienne są także zdobienia poszczególnych elementów oraz binding.

Więcej informacji o tych gitarach znajdziecie w artykule dostępnym pod adresem topguitar.pl/newsy/jubileuszowe-gitary-martin-sygnowane-przez-johna-mayera/.

 

PRODUCENT: www.martinguitar.com

Dystrybutorem instrumentów marki Martin jest Lauda Central Europe.