Gibson Miranda Lambert Bluebird

Gibson Miranda Lambert Bluebird

10 sierpnia 2023 0 przez GitaraAkustyczna.pl

W ofercie firmy Gibson pojawiła się gitara akustyczno-elektryczna sygnowana przez jedną z czołowych amerykańskich artystek country – Miranda Lambert Bluebird.

Instrument ten można uznać za wariację na temat kultowego modelu Hummingbird firmy Gibson. Nowa gitara Miranda Lambert Bluebird charakteryzuje się pudłem Square Shoulder, płytą wierzchnią ze świerku Sitka oraz bokami i płytą dolną z mahoniu. Na szyjce o zaokrąglonym profilu umieszczono palisandrową podstrunnicę z 20 progami Standard, a menzura tego modelu wynosi 24.75 cala. Gitara została wyposażona w układ L.R. Baggs VTC z pickupem i preampem oraz regulacją głośności i barwy (potencjometry umieszczono przy krawędzi otworu rezonansowego).

W modelu Miranda Lambert Bluebird zamontowano palisandrowy mostek, siodełko i kołki TUSQ oraz klucze Gotoh. Instrument wyróżnia się niebieskim wykończeniem o nazwie Bluebonnet, który podobnie jak jak niektóre zdobienia stanowi odwołanie do rodzinnego stanu artystki – Teksasu.

Więcej informacji o tej gitarze znajdziecie w artykule dostępnym pod adresem topguitar.pl/newsy/gibson-przedstawia-gitare-miranda-lambert-bluebird/.

 

PRODUCENT: www.gibson.com

Dystrybutorem produktów marki Gibson jest Lauda Central Europe.