Takamine GB7C – 25 lat gitary Gartha Brooksa

Takamine GB7C – 25 lat gitary Gartha Brooksa

9 czerwca 2021 0 przez GitaraAkustyczna.pl

Garth Brooks to jedna z największych gwiazd country, muzyk niezwykle popularny w Stanach Zjednoczonych, mający fanów także w innych krajach. Aż dziewięć jego albumów zyskało w USA status diamentowych, co doskonale pokazuje poziom jego popularności. Artysta ten łączy w swej twórczości country, pop i rock, a śpiewając często akompaniuje sobie na gitarze. Od wielu lat w jego rękach zobaczyć możemy gitary marki Takamine, w której to ofercie już 25 lat dostępny jest model sygnowany przez Gartha Brooksa, czyli gitara GB7C.

 

Instrument wyróżniający się m.in. nietypowym kształtem otworu rezonansowego to gitara akustyczno-elektryczna o pudle dreadnought cutaway. GB7C charakteryzuje się płytą wierzchnią z litego cedru, bokami i płytą dolną z palisandru oraz mahoniową szyjką. Zarówno podstrunnica jak i mostek są zrobione z palisandru. W instrumencie zamontowano przetwornik Palathetic oraz preamp CT4B II z 3-pasmowym korektorem i tunerem.

Więcej informacji o tym instrumencie, a także historii jego powstania znajdziecie tutaj – https://topguitar.pl/topspecial/25-lat-gitary-gartha-brooksa-takamine-gb7c/.

 

PRODUCENT: takamine.pl

DYSTRYBUTOR: Grupa ZIBI