LTD – gitary akustyczno-elektryczne AC

LTD – gitary akustyczno-elektryczne AC

28 stycznia 2021 0 przez GitaraAkustyczna.pl

Przed dziesięciu laty oferta firmy ESP powiększyła się o gitary akustyczno-elektryczne oznaczone logo LTD, tworzące serię AC.

W jej skład weszły cztery modele o menzurze 25.5”, z których każdy dostępny był w różnych wersjach wykończenia. Dwa pierwsze instrumenty – LTD AC-5E i LTD AC-10E charakteryzowały się świerkową płytą wierzchnią, bokami i płytą dolną z mahoniu, mahoniową szyjką oraz palisandrową podstrunnicą z 20 progami XJ. Gitary wyposażono w przetwornik piezo ESP umieszczony w palisandrowym mostku oraz preamp ESP z 2-pasmowym korektorem i tunerem.

Kolejne modele to LTD AC-20EFM (płyta wierzchnia z klonu wzorzystego, boki i płyta dolna z sapele) i LTD AC-30EQM (płyta wierzchnia, boki i płyta dolna z klonu wzorzystego Quilted Maple). Oba instrumenty wyróżniały się mahoniową szyjką oraz podstrunnicą i mostkiem z palisandru (20 progów XJ). W gitarach zamontowano elektretowy przetwornik firmy B-Band oraz preampy tego samego producenta z korektorem i tunerem (T-35 w AC-20EFM, T-55 w AC-40EQM). W modelu AC-30EQM zastosowano ponadto siodełko Earvana.