Lâg Travel Sauvage – nowe gitary akustyczne

Lâg Travel Sauvage – nowe gitary akustyczne

24 września 2022 0 przez GitaraAkustyczna.pl

Francuska firma Lâg Guitars rozszerzyła swą ofertę o trzy nowe gitary akustyczne tworzące linię Travel Sauvage, różniące się od siebie materiałem, z którego zrobiony jest top pudła.

Nowa seria Travel Sauvage jest częścią rodziny Travel, co oznacza że gitary wchodzące w jej skład charakteryzują się krótszą menzurą (600 mm / 24 cale). Mamy tu zatem do czynienia z instrumentami „podróżnymi”. Trzy nowe modele to TRAVEL-RCS, TRAVEL-SPS oraz TRAVEL-PBS, w których płyta wierzchnia została wykonana odpowiednio z kanadyjskiego czerwonego cedru, litego kanadyjskiego świerku oraz drewna o tajemniczej nazwie Pale BrankoWood.

W całej trójce boki i płytę dolną zrobiono z eukaliptusa, a szyjkę z mahoniu khaya. Materiałem, który w przypadku wszystkich trzech gitar posłużył do wykonania podstrunnicy, mostka i nakładki na wierzch główki jest BrankoWood. Więcej informacji o tym co kryje się pod tą nazwą znajdziecie w artykule dostępnym pod adresem https://topguitar.pl/newsy/lag-guitars-prezentuje-trzy-nowe-modele-travel-sauvage/.

 

PRODUCENT: www.lagguitars.com

Dystrybutorem produktów marki Lâg Guitars jest Lauda Audio.