Gibson oddaje hołd The Everly Brothers nowym modelem gitary Everly Brothers J-180

Gibson oddaje hołd The Everly Brothers nowym modelem gitary Everly Brothers J-180

3 kwietnia 2024 0 przez GitaraAkustyczna.pl

Firma Gibson, znana z produkcji legendarnych instrumentów muzycznych, wprowadziła na rynek nowy model gitary Everly Brothers J-180, będący hołdem dla ikonicznego duetu The Everly Brothers. Model ten, część serii Artist Collection, został zaprojektowany we współpracy z braciami Everly w latach 60. i od tego czasu pojawiał się w różnych wariantach.

The Everly Brothers, czyli Phil i Don Everly, zyskali sławę dzięki swoim harmonijnym wykonaniom wczesnego rock’n’rolla i country. Ich wpływ na muzykę jest niezaprzeczalny, co potwierdzają ich miejsca w Rock and Roll Hall of Fame oraz Country Music Hall of Fame. Pierwotnie bracia używali gitary Gibson J-200, lecz w latach 60. Gibson stworzył dla nich model J-180 z charakterystycznymi cechami, takimi jak podwójny pickguard i znaczniki w kształcie gwiazd.

Nowa wersja gitary J-180 zachowuje te elementy, dodając nowoczesne akcenty, takie jak system przetwornika L.R. Baggs VTC dla wersji akustyczno-elektrycznej. Konstrukcja obejmuje płytę wierzchnią ze świerku Sitka, boki i spód z klonu, oraz palisandrową podstrunnicę i mostek. Jason Everly, syn Phila, podkreślił wagę tego projektu dla swojej rodziny, wskazując na głębokie znaczenie i piękno nowego modelu.

Dowiedz się więcej o tym wyjątkowym hołdzie dla muzycznych legend tutaj.