Gabriella Quevedo gra “Sultans of Swing” (Dire Straits)

Gabriella Quevedo gra “Sultans of Swing” (Dire Straits)

20 maja 2021 0 przez GitaraAkustyczna.pl

Szwedzka gitarzystka akustyczna Gabriella Quevedo nie dysponuje może jakąś oszałamiającą techniką gry, ale jej covery mają przyjemny klimat i brzmią naprawdę dobrze. Posłuchajmy, jak Gabriella Quevedo gra “Sultans of Swing” zespołu Dire Straits.

Gabriella Evelina Quevedo urodziła się 12 stycznia 1997 w Kinna w Szwecji. Na pewno zwróciliście uwagę na jej mało szwedzkie nazwisko. I rzeczywiście: jej ojciec pochodzi z Argentyny, a matka jest Argentynko-Szwedką. Gabriella, oprócz szwedzkiego, mówi również po angielsku i rozumie hiszpański.

Gabriella Quevedo zainteresowała się gitarą, ponieważ jej ojciec grał na tym instrumencie. Na gitarze zaczęła grać w wieku dwunastu lat, szybko odkrywając i doskonaląc techniki gry na gitarze fingerstyle, co doprowadziło do nagrania wielu coverów gitarowych na YouTube. W kwietniu 2021 r. kanał Gabrielli na YouTube miał 1,44 mln subskrybentów i 237 mln wyświetleń!

W lipcu 2018 ukazał się album zatytułowany “Acoustic Cover Songs Vol. 1” zawierający 16 utworów. Pierwsze oryginalne utwory Gabrielli, „Last Time” i „Remember”, ukazały się pod koniec 2019 roku. Zostały nagrane w studiu Mono Music w Sztokholmie, założonym przez byłego członka zespołu ABBA, Benny’ego Anderssona.