Czy gitara akustyczna za 200 zł może być dobra?

Czy gitara akustyczna za 200 zł może być dobra?

24 listopada 2020 0 przez GitaraAkustyczna.pl

Czy najtańsze gitary akustyczne dostępne na polskim rynku mogą być dobre? Takie pytanie zdają sobie nieraz klienci, którzy bombardowani są reklamami najtańszych gitar akustycznych.

Na to pytanie odpowiada redakcja magazynu TopGuitar w artykule: “Gitara akustyczna za 200 zł”? – nie zbliżać się! Znajdziemy w nim sporo porad, na co zwracać uwagę przy zakupie gitary akustycznej, a także, na jakie problemy możemy natknąć się podczas jej użytkowania.

Czy gitara akustyczna za 200 zł może być dobra?

Autor artykułu, redaktor Maciej Warda, tak pisze na ten temat:

Gitara za 200 zł to same kłopoty…. Jeśli coś nas podkusi do nabycia takiego “paździerza”, załamka zazwyczaj następuje dopiero w domu, gdzie na spokojnie siądziemy i będziemy chcieli się polubić z produktem gitaropodobnym, który właśnie kupiliśmy. Okaże się wówczas, że gryf jest trochę krzywy i jednak trochę niewygodny, nie do wyregulowania prętem napinającym (albo w ogóle tego pręta brak!), progi są nierówne i na co drugim struny brzęczą, bardzo nas wkurzając, pomijając to, że są jakieś twarde i tak jakby zardzewiałe od nowości, struna G pęka przy pierwszym naciągnięciu, strojenie to koszmar, bo nie da się ustabilizować strun na kabestanie, a przełożenie maszynek nie pozwala na dokładność itp. itd.

Z całym artykułem na ten temat możecie zapoznać się na stronie magazynu dla gitarzystów: topguitar.pl

Podejrzyj w nowej zakładce(otworzy się w nowej zakładce)